První patro Eiffelovy věže dostane skleněnou podlahu

Eiffelovu věž v Paříži navštíví každý rok téměř sedm milionů lidí a za dva roky by to mohlo být ještě více, protože tento symbol Paříže dostane novou turistickou atrakci v podobě prosklené podlahy v jejím prvním patře. Turistům se tak naskytne pohled z prvního patra věže na náměstí pod ním a naopak lidé stojící na zemi pod věží lépe uvidí celou její konstrukci.

 

Společnost, která Eiffelovu věž spravuje začne s rekonstrukcí příští rok a prosklená podlaha v prvním patře, které je ve výšce 57,6 metrů by měla být zpřístupněna za 17 měsíců. „Turisté si budou připadat, jako že chodí po nebi. Mnohem lépe uvidí strukturu celé stavby, hlavně kolem nosníků. Odhalí tak mnohem více kouzla Eiffelovy věže,“ uvedl prezident spravující firmy Jean-Bernard Bros.

 

Paříž panorama

Paříž panorama

Další novinkou rekonstrukce budou tři vyhlídkové vikýře, které budou umístěny mezi pilíře věže. Dále v prvním patře vyroste konferenční místnost, restaurace a výukové prostory. Poprvé v historii bude celé první patro zpřístupněno také vozíčkářům.

 

Všechny tyto novinky by měli na Eiffelovu věž přilákat další tisíce návštěvníků. Každý rok navštíví tuto 324 metrů vysokou stavbu na skoro sedm milionů lidí, ale ani ne polovina z nich se zastaví v prvním patře, protože jim první patro nepřipadá nijak zajímavé, když je tak nízko. Správci ale věří, že chystaná vylepšení udělají z prvního patra mnohem atraktivnější zážitek.

 

Rekonstrukce, která přijde na 25 milionů eur (625 milionů korun) bude probíhat za plného provozu a bude se jednat teprve o třetí obnovu věže od jejího otevření v roce 1889.

 

Klíčová slova: Francie, Paříž

 

Publikováno: 24.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: První patro Eiffelovy věže dostane skleněnou podlahu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist