Putování šternberskou historií na hradě Český Šternberk

Hrad Český Šternberk, foto: facebook.com

Hrad Český Šternberk, foto: facebook.com

Již podeváté se od 18. do 19. října 2014 hrad Český Šternberk zaplní historickými postavami spjatými s rodem Sternbergů. Šternberští zaměstnanci, jejich rodiny a přátelé se převtělí do obyvatel hradu v různých epochách a předvedou vám, že zdejší život umí být náročný i úsměvný a vyžaduje značnou dávku odvahy, empatie, diplomacie a také nadhled a smysl pro humor.

Při prohlídce se tak potkáte třeba s Františkem Palackým a uvidíte, jak sepisuje dějiny sternberského rodu. Vídeňského malíře Josepha Steinera zastihnete při práci na obrázkovém rodokmenu. Průvodkyně-klíčnice Vám ale představí i další šternberské osobnosti, které žily od 15. století do současnosti. Každé Putování je jiné, a tak se i letos můžete těšit na význačné i prosté postavy ze šternberských dějin, se kterými jste se při předchozích ročnících nesetkali.

Na nádvoří se můžete pobavit uměním kejklíře a u hladomorny rozbijí své ležení dělostřelci z baterie Augusta van der Groeben. Ukáží Vám, jak se v polovině 19. století nabíjela puška nebo dělo, a povypráví o životě vojáka v době prusko-rakouských válek.

Vstupné je stejné jako na běžnou prhlídku, dopělí zaplatí 125 korun a studenti do 26 let a důchodci zaplatí 85 korun. Rodinné vstupné (dva dospělí + 2-3 děti do 15 let) vyjde na 350 korun.

Zdroj: hradceskysternberk.cz

Klíčová slova: Česká republika


 

Publikováno: 13.10.2014
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Putování šternberskou historií na hradě Český Šternberk

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist