Rakousko prodává hory, dva vrcholky Alp za 121 tisíc eur

Pokud patříte mezi zapřísáhlé milovníky rakouských Alp, tak si nyní můžete koupit vlastní vrcholek těchto hor. Správce státního majetku totiž nabízí na internetu k prodeji hory Rooskopf a Grosse Kinigat, dohromady můžou být vaše za 121 tisíc eur (2, 94 milionu korun). S tímto počínáním ale vůbec nesouhlasí starostové obcí, které se nacházejí pod oběma horami.

 

Oba vrcholky jsou situovány v Karnských Alpách poblíž rakousko-italské hranice. Rosskopf je vysoký 2630 metrů a Grosse Kinigat měří o 86 metrů více. Stránky, kde jsou obě hory inzerovány je popisují jako “jedny z nejkrásnějších vyhlídek v Karnských Alpách a často navštěvované horské vrcholy."

 

Místní starostové ale z toho nadšeni rozhodně nejsou. “Je pro mě nepochopitelné, proč se teď prodávají vrcholky hor,“ uvedl starosta obce Kartitsch Josef Ausserlechner. “V Řecku se prodávají ostrovy, v Rakousku hory,“ dodal.

 

I přesto ale obec Kartitsch projevila o obě hory zájem, ale s tím, že může nabídnout pouze symbolickou cenu, maximálně několik tisíc eur.

 

Noviny Kleine Zeitung píší, že se už ale ozvalo asi 20 lidí, kteří mají zájem obě hory koupit za inzerovanou cenu. Josef Ausserlechner ale všechny potencionální kupce předem varuje: “Oplotit vrcholky přirozeně nepůjde, protože oba vrcholky jsou přirozenou součástí turistických stezek.

 

Klíčová slova: Rakousko

 

Publikováno: 10.06.2011
Aktualizováno: 12.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Rakousko prodává hory, dva vrcholky Alp za 121 tisíc eur

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist