Rušení letů kvůli sopečnému mraku postihlo hlavně Skotsko

Kvůli mraku sopečného popela z islandské sopky Grímsvötn byla dnes britská letiště nucena zrušit několik letů. Největší omezení postihlo především letiště ve Skotsku, kde se v příletových halách tísní tisíce lidí.

 

Na svůj spoj zatím marně čekají cestující na letištích v Aberdeenu, Newcastlu, Edinburghu a Glasgow. Na těchto letištích totiž před několika hodinami zrušily své plánované lety britské i mezinárodní letecké společnosti.

 

Podle meteorologů se sopečný popel zatím rozšířil jen nad severním Skotskem, ale v průběhu dnešního dne by se sopečný mrak mohl přesunout i nad Wales a Severní Irsko.

 

Aerolinie zatím ruší spoje především na domácích linkách. Podle britské stanice BBC zrušily lety například Aer Lingus, KLM, British Airways, easyJet a Eastern Airways. Naopak irský dopravce Ryanair spoje do Glasgow a Edinburghu nepřerušil.

 

Podle předpokladů odborníků dorazí mrak popela během dneška až ke Skandinávii. Finský letecký úřad Finnavia ale s omezením letového provozu nepočítá.

 

Klíčová slova: Velká Británie, Glasgow, Edinburgh, Aberdeen

 

Publikováno: 24.05.2011
Aktualizováno: 24.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Rušení letů kvůli sopečnému mraku postihlo hlavně Skotsko

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist