Ryanair bude z Prahy létat do 15 nových destinací

Letadlo aerolinek Ryanair, foto: ryanair.com

Letadlo aerolinek Ryanair, foto: ryanair.com

Letecká společnost Ryanair včera na tiskové konferenci v Praze oznámila, že bude z Prahy v rámci letního letového řádu v roce 2019 létat do rekordního počtu destinací. Na Letišti Václava Havla Praha bude mít bázovaná další dvě letadla, celkem již čtyři, a do své sítě přidá 15 nových linek. V letovém řádu společnosti bude tak celkem 30 linek z pražského letiště s více než 130 letů týdně, díky kterým přepraví až 2,1 milionů cestujících ročně a navýší provoz o 23 %. Tiskové konference se zúčastnil pan David O’Brien, Chief Commercial Officer ve společnosti Ryanair, a pan Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Novými destinacemi jsou: Ammán, Bari, Billund, Bournemouth, Kodaň, Göteborg, Marrákeš, Marseille, Paříž, Pescara, Pisa, Riga, Stockholm, Benátky a Zadar.

„Vítáme rozhodnutí letecké společnosti Ryanair rozšířit počet nabízených letů z Prahy v období letního letového řádu 2019, zejména pak zavedení letů do nových destinací Billund, Bournemouth, Pescara a Zadar, se kterými v současné době pravidelné přímé letecké spojení z Prahy neexistuje. Spolu s dříve oznámenými novinkami do Ammánu a Marrákeše tak společnost Ryanair významně rozšiřuje možnosti přímých letů pro české cestující a zároveň usnadní dostupnost Prahy a České republiky pro zahraniční návštěvníky z uvedených trhů,“ uvedl na tiskové konferenci pan Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Praha, Ryanair

 

Publikováno: 27.09.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ryanair bude z Prahy létat do 15 nových destinací

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist