Ryanair začne od konce října létat z Prahy do Jordánska

Ammán, mešita krále Abdalláha I.

Ammán, mešita krále Abdalláha I.

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair oznámila, že od konce října 2018 spustí novou pravidelnou linku do Ammánu, hlavního města Jordánska. Aerolinka bude z Letiště Václava Havla Praha létat Boeingem 737 dvakrát týdně a spuštění nové linky je součástí velké expanze společnosti na Blízkém Východě. Díky nové lince získá Praha historicky první pravidelné spojení s Jordánskem.

Během provozu linky v zimní letové sezóně očekáváme, že novou linku může využít více než 14 tisíc cestujících v obou směrech. V případě celoročního provozu potom více než 35 tisíc. Prodej letenek by podle informací dopravce měl začít během února na jeho webových stránkách.

Ammán je považován za jedno z nejbohatších a nejvíce prozápadně orientovaných měst blízkovýchodního regionu. Nejvíce turisticky atraktivních míst skýtá historické centrum města. Řada památek pochází zejména z období, kdy byla metropole Ammán pod správou Římanů.

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Jordánsko, Ammán, Praha

 

Publikováno: 08.02.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ryanair začne od konce října létat z Prahy do Jordánska

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist