Ryanair zkušebně nabídne rezervace vybraných míst v letadle

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair tento týden ve středu oznámily, že začnou cestujícím zkušebně nabízet možnost rezervace vybraných míst v letadle. Cestující si tedy budou moci zarezervovat místa v prvních dvou řadách a také místa u nouzových východů v řadách 16 a 17, kde je díky většímu rozestupu sedadel mnohem větší prostor pro nohy. Zkušební provoz této nové služby začne 16. května 2011 na letech z irského Dublinu do Londýna (Gatwick) a Malagy.

 

Tato novinka bude, jak už bývá u Ryanairu zvykem, samozřejmě zpoplatněna. Na jednom letu zaplatí cestující za rezervaci vybraného sedadla 10 eur (240 Kč) a součástí služby je i přednostní nástup do letadla. Z bezpečnostních důvodů si místa u nouzových východů nebudou moci rezervovat osoby s omezenou pohyblivostí a lidé mladší 16 let.

 

Aerolinie si chtějí zkušebním provozem ověřit, jak nová služba dokáže generovat vedlejší příjmy. Tiskový mluvčí Ryanairu Stephen McNamara uvedl, že zavedení této služby iniciovali samotní cestující.

 

Klíčová slova: Irsko, Ryanair

 

Publikováno: 21.04.2011
Aktualizováno: 21.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ryanair zkušebně nabídne rezervace vybraných míst v letadle

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist