Ryanairu byla zakázána reklama s dívkami v bikinách

Nízkonákladovému dopravci Ryanairu bylo zakázáno používat ve své reklamní kampani dívky v bikinách. Sexy krásky v plavkách využívají irské aerolinie v reklamách, které lákají na lety za teplem. Problémem není to, že by dívky byly až moc odhalené, ale fakt, že reklama je klamavá a nepravdivá.

 

Na místech, kde modelky v plavkách pózují a opalují se, je totiž na takovéto radovánky zima, maximální teploty se zde pohybují okolo 10 stupňů. Proto tedy britský úřad regulující reklamu kampaň Ryanairu zakázal.

 

Na propagačních billboardech aerolinek s nápisy Rezervujte si slunce, leží brunetka v bikinách a popíjí koktejl. Podle úřadu tak Ryanair nabádá lidi, aby opustili chlad a letěli za sluncem. Ve velké většině destinací, kam Ryanair lety nabízí, ale teploty moc vysoké nejsou, čímž reklama klame.

 

“Ryanair podle reklamy nabízí spotřebitelům lety do oblastí, které jsou tak teplé, aby se podobně jako dívky v bikinách, mohli opalovat na pláži,“ odůvodnil své rozhodnutí úřad regulující reklamu.

 

Ryanair oponuje tím, že se nejednalo o lokální pláže, ale o návštěvu míst, kde slunce svítí více než ve Velké Británii.

 

V zakázané reklamě nabízel dopravce lety do 11 měst, přičemž v 7 z nich se v březnu průměrná teplota pohybovala od 6 do 9 stupňů. Ve třech nejteplejších městech bylo 14 stupňů a v Oslu to pak byly pouze 4 stupně.

 

Klíčová slova: Ryanair

 

Publikováno: 29.04.2011
Aktualizováno: 29.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ryanairu byla zakázána reklama s dívkami v bikinách

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist