Safari ve Dvoře Králové bude možné projet vlastním autem

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem připravuje pro své návštěvníky zajímavou novinku. Od 1. června letošního roku moci návštěvníci jezdit po safari vlastním vozem. Tato novinka se ale vůbec nelíbí ochráncům přírody a také někteří pravidelní návštěvníci zahrady reagují na toto vylepšení negativně.

 

Doposud vozily návštěvníky po safari upravené autobusy. Nově lidé ani nebudou muset vystoupit z automobilu, stačí jim pouze stáhnout okénko a budou moci z bezprostřední blízkosti pozorovat žirafy, nosorožce, zebry a další africká zvířata.

 

“Poprvé v historii České republiky se od 1. června otevře jediné skutečné safari ve střední Evropě. Zoologická zahrada tak bude dostupná za každého počasí a pro každého, protože většinu areálu si návštěvníci prohlédnou z pohodlí svého automobilu,“ uvedla mluvčí zoo ve Dvoře Králové Jana Myslivečková.

 

Návštěvníky tak čeká šestikilometrová projížďka území o rozloze 50 hektarů, kde žije 50 živočišných druhů a celkem tedy asi 600 afrických zvířat. Většinu areálu budou lidé projíždět přímo mezi volně vypuštěnými kopytníky a ptáky. Zbylá část safari, kde žijí lvi, nosorožci, žirafy a zebry, bude od návštěvníků oddělena příkopem a oplocením.

 

Novinka se vůbec nezamlouvá ochráncům přírody. “Vidím v tom jen další komerční tah současného vedení zoo. Pro zvířata to přinese hlavně negativa, kromě neustálého vyrušování také mnohem větší množství výfukových plynů,“ sdělil David Číp z Českého svazu ochránců přírody v Jaroměři.

 

“V Evropě existuje 15 velmi renomovaných safari parků a všude to funguje, tak proč by to mělo ublížit našim zvířatům?,“ oponuje ředitelka zoologické zahrady Dana Holečková.

 

Královédvorská zoo je v provozu od 9. května roku 1946. Africké safari zde bylo pro veřejnost otevřeno v květnu roku 1989.

 

Novinka přinese také zdražení vstupného, pro dospělé se zdraží ze současných 170 na 290 korun a pro děti ze 100 na 190 korun.

 

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 13.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Safari ve Dvoře Králové bude možné projet vlastním autem

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist