Sarkozy vyhlásil bezletovou zónu nad rezidencí své manželky

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy vydal další ze svých kontroverzních rozhodnutí. Nad luxusní rezidencí své ženy Carly Bruniové na Camp-Négre poblíž Saint Tropez vyhlásil bezletovou zónu. Sarkozy zde totiž hodlá se svou ženou trávit velikonoční svátky a zřejmě si nepřeje být při odpočívání opravdu ničím rušen.

 

Podle oficiálního dokumentu hrozí každému pilotovi, který se odváží s letadlem proletět níže jak 1000 metrů nad přepychovou vilou, pokuta ve výši 40 tisíc eur (necelých 900 tisíc korun), nebo může jít dokonce na půl roku do vězení. Bezletová zóna platí nad vilou u obce Lavandou od 8. do 26. dubna 2011.

 

Prezidentský pár si proti sobě poštval zdejší obyvatele také minulý rok v srpnu. Tehdy si nechal pro své soukromé radovánky uzavřít místní pláž a pobřežní cesty v tomto krásném a turisticky oblíbeném zákoutí francouzské Riviéry.

 

Klíčová slova: Francie

 

Publikováno: 14.04.2011
Aktualizováno: 14.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sarkozy vyhlásil bezletovou zónu nad rezidencí své manželky

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist