Schyluje se k bitvě o Tripolis, Kaddáfí prý skončí jako Hitler

Hlavní libyjské město Tripolis

Hlavní libyjské město Tripolis

Libyjský diktátor Muammar Kaddáfí už pravděpodobně kontroluje pouze hlavní město v zemi Tripolis. Povstalci ovládají města Benghází, Tobrůk, Zuára a Misurát.

 

Nyní se schyluje zřejmě k poslední velké bitvě o opevněnou metropoli Tripolis. V Benghází stojí lidé fronty na zbraně, které opozice získala vyrabováním vojenských skladů, nebo je zabavila vojákům a policii. Následně se chystají s podporou jednotek z východu země vyrazit do takzvané “bitvy o Tripolis“.

 

Tripolis je ale plný vojáků, ozbrojenců, žoldáků a těžké vojenské techniky. V minulých dnech již Kaddáfí prohlásil, že bude bojovat do poslední kulky a jeho přáním je zemřít jako mučedník. Kaddáfí dále nabídl beztrestnost lidem, kteří odevzdají zbraně a navíc ještě nabídl velkou finanční odměnu tomu, kdo podá jakékoliv informace o vůdcích protestů.

 

“Kaddáfího dny jsou sečteny. Skončí jako Hitler, spáchá sebevraždu. To není něco, co si jenom myslím, jsem si tím na sto procent jistý,“ prohlásil bývalý libyjský ministr spravedlnosti Mustafá Muhammad Abbúd Džalíl.

 

Klíčová slova: Libye, Tripolis

 

Publikováno: 24.02.2011
Aktualizováno: 02.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Schyluje se k bitvě o Tripolis, Kaddáfí prý skončí jako Hitler

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist