Sever Itálie opět zasáhlo zemětřesení, nejméně 15 mrtvých

Je to přesně devět dní, co sever Itálie postihlo silné zemětřesení, při kterém přišlo o život šest lidí. Stejný region postihlo zemětřesení o síle 5,8 Richtera dnes ráno, podle posledních aktuálních informací si vyžádalo nejméně patnáct lidských životů. Epicentrum se tentokrát nacházelo v provincii Modena asi 40 kilometrů severně od Boloně. Otřesy vycházely z hloubky 9,6 kilometrů pod zemským povrchem, nejbližšími městy u epicentra zemětřesení byla Mirandola a Cavezzo.

 

První otřesy začaly krátce po deváté hodině ráno, otřesy pocítili také obyvatelé Parmy, Milána, Boloně, Florencie a Pisy. Oběti dnešního zemětřesení pocházejí z měst Medolla, San Felice sul Panaro, Mirandola a Cavezzo.

 

''Situace je velice vážná, několik lidí je stále uvězněno v troskách zřícených budov a domů, ale nevíme přesně kolik jich je,'' uvedl pro italskou televizi SkyTG24 starosta obce San Felice sur Panaro.

 

Slabší otřesy postihly dnes dopoledne také západ Bulharska

 

Slabší zemětřesení o síle 3,8 Richtera dnes dopoledne zasáhlo také západní Bulharsko, žádné velké škody ani oběti na životech ale nejsou hlášeny. Epicentrum otřesů se nacházelo nedaleko města Pernik, které je vzdáleno asi 30 jihozápadně od Sofie.

 

Stejnou oblast v Bulharsku postihlo zemětřesení o síle 5,6 Richtera minulý týden v úterý, kdy se epicentrum nacházelo 25 kilometrů západně od bulharské metropole. Tehdy otřesy napáchaly škody za více než 20 milionů leva (téměř 260 milionů korun).

 

Klíčová slova: Itálie, Modena, Mirandola, Cavezzo, Parma, Milán, Boloňa, Florencie, Pisa, Bulharsko, Sofie

Poloha

Souřadnice: 44° 52' 54" SŠ, 11° 14' 3" VD

Sever Itálie opět zasáhlo zemětřesení, nejméně 15 mrtvých - poloha na mapě
 

Publikováno: 29.05.2012
Aktualizováno: 29.05.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sever Itálie opět zasáhlo zemětřesení, nejméně 15 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist