Sever Itálie zasáhlo silné zemětřesení, zemřeli nejméně 3 lidé

Během noci na dnešek postihlo severoitalský region poblíž města Boloňa zemětřesení o síle 5,9 Richtera, podle aktuálních informací italských médií si zemětřesení vyžádalo tři lidské životy. K otřesům došlo v noci na dnešek v 04:04 hodin, epicentrum zemětřesení se nacházelo u městečka Finale Emilia, které je vzdáleno 36 kilometrů severně od Boloni. Otřesy vycházely z hloubky přibližně pěti kilometrů pod zemským povrchem a podle svědků trvaly asi dvacet vteřin.

 

Všechny tři oběti zemětřesení jsou zaměstnanci podniků, kteří v inkriminované době pracovali na noční směně. Jeden muž zemřel v troskách malého podniky na výrobu polystyrenu ve městě Ponte Rondoni di Bondeo nedaleko města Ferrara. Další dva lidé zahynuli, ve zřícené továrně na keramiku ve městě Sant-Agostino.

 

Při otřesech bylo velmi lehce zraněno 50 lidí, většina z nich pochází z oblasti Modena. V Boloni zatím nejsou hlášeny žádné škody, ale v jednom z postižených měst se zřítil kostel, historické budovy a silně poškozena byla také jedna historická pevnost.

 

Klíčová slova: Itálie, Boloňa

Poloha

Souřadnice: 44° 50' 6" SŠ, 11° 17' 41" VD

Sever Itálie zasáhlo silné zemětřesení, zemřeli nejméně 3 lidé - poloha na mapě
 

Publikováno: 20.05.2012
Aktualizováno: 20.05.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sever Itálie zasáhlo silné zemětřesení, zemřeli nejméně 3 lidé

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist