Severozápad Turecka zasáhlo zemětřesení o síle 5,9 Richtera

Během noci na dnešek zasáhlo severozápadní část Turecka zemětřesení o síle 5,9 Richtera. Silné otřesy si vyžádaly dva lidské životy a téměř osmdesát lidí bylo zraněno. Poškozeno bylo několik domů a také jedna mešita.

 

Epicentrum zemětřesení se nacházelo asi 50 kilometrů od města Kütahya ve stejnojmenné provincii. Několik slabších otřesů zde bylo zaznamenáno ještě dnes ráno. Vyděšení obyvatelé vyběhli za tmy ze svých domů a ze strachu z dalších otřesů přenocovali na ulici a v autech. Několik lidí se zranilo v panice při skoku z balkonů a oken, další utrpěli šok či infarkt.

 

“Bylo to tak silné, že jsem se v prvních vteřinách nemohli ani pohnout,“ popsal situaci člověk, který prožil zemětřesení ve svém bytě v pátém patře obytného domu. Otřesy byly cítit i v sousedících provinciích a dokonce i v Istanbulu, který je od města Kütahya vzdálen asi 360 kilometrů severně.

 

Poslední opravdu silné zemětřesení postihlo provincii Kütahya v roce 1970, kdy zemřelo přes tisíc lidí.

 

Klíčová slova: Turecko

 

Publikováno: 20.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Severozápad Turecka zasáhlo zemětřesení o síle 5,9 Richtera

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist