Šifrovací hra provede turisty po stopách Karla IV.

Šifrovací hra agentury CzechTourism, foto:kralovske-mysterium.cz

Šifrovací hra agentury CzechTourism, foto:kralovske-mysterium.cz

CzechTourism se připojuje k oslavám výročí 700 let od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. Již od 1. dubna si mohou všichni nadšenci luštění tajných kódů vyzkoušet novou, zdarma přístupnou šifrovací hru

Spuštění hry je jednou z aktivit, které agentura CzechTourism jako marketingový koordinátor oslav pro turistickou sezónu připravuje.

Šifrovací hra „Královské mysterium“ zavede účastníky na Nové Město pražské, za tajemnou symbolikou, kterou do svého opus magnum nechal Karel IV. kdysi vepsat. Hráči při ní procházejí předem připravenou trasou, na níž luští šifry, logické úkoly a získávají hesla, která jim dovolí zjistit polohu následujícího stanoviště.

Hra je určena pro dvou- až pětičlenné týmy. Průvodcem je hráčům online herní systém, do kterého je nutné se předem registrovat na adrese www.kralovske-mysterium.cz, kde jsou také k dispozici pravidla hry a základní informace. Dále už stačí si jen vyzvednout herní brožurku v pokladně věže Novoměstské radnice (otevřena každý den kromě pondělí). K průchodu hrou je nezbytný alespoň jeden mobilní telefon či tablet s připojením na internet, tužka a doporučujeme také papír na poznámky.

První šifra čeká na hráče přímo na nádvoří Novoměstské radnice. Trasa „Královského mysteria“ vede napříč Novým Městem pražským přes šest zastavení a nabízí také dvě bonusové šifry. Absolvovat hru je možné v českém nebo anglickém jazyce.

zdroj: czechtourism.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 07.04.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Šifrovací hra provede turisty po stopách Karla IV.

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist