Šikmější věž než Pisa má německé město Bad Frankenhausen

Proslulá Šikmá věž v Pise má konkurenci, která ji dokonce překonává a navíc se nachází pouhých 200 kilometrů od českých hranic. Naklánějící se kostelní věž je k vidění v lázeňském městečku Bad Frankenhausen ve spolkové zemi Durynsko. Zdejší věž je v současné době vychýlena už o 4,5 metru, čímž tu slavnější italskou, která je vychýlena o 3,9 metru, překonává o více jak půl metru. Šikmou věž kostela nedávno místní radnice odkoupila od církve a záleží teď pouze na jejím rozhodnutí, zda nechá věž podepřít nebo zbourat.

 

Věž, která se nachází u napůl rozpadlého kostela se každý rok nakloní o šest centimetrů. Podepření věže, které by zabránilo jejímu dalšímu naklánění a případnému zřícení by vyšla asi na 800 tisíc eur (cca 20 milionů korun). Takto velkou částku by ale obyvatelé Bad Frankenhausenu raději investovali do jiných věcí.

 

Věž má ale také své zastánce, kteří její záchranu argumentují tím, že se vynaložená investice stejně vrátí z turismu. Naklánějící se věž kostela je již dlouhou dobu vyhledávanou turistickou atrakcí celého zdejšího regionu.

 

Klíčová slova: Německo, Pisa

 

Publikováno: 09.12.2011
Aktualizováno: 09.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Šikmější věž než Pisa má německé město Bad Frankenhausen

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist