Škaredý Krysí ostrov se prodal v aukci za 160 tisíc dolarů

Malý a nevzhledný Krysí ostrov u pobřeží New Yorku byl během aukce o uplynulém víkendu prodán za 160 tisíc dolarů (2,88 milionu korun). Tento ostrov s plochou jednoho hektaru je vlastně jen kus nerovné skály, na kterém není přívod elektřiny ani vody. Muž, který si tento kus skály koupil se na něj může koukat ze své zahrady na pobřeží.

 

Historie tohoto ostrůvku je i přes jeho malou velikost celkem zajímavá. Jeho prvním majitelem se stal v roce 1654 fyzik a obchodník Thomas Pell. V polovině 17. století pak byla na ostrově nemocnice s karanténou pro 40 pacientů nakažených tyfem. Několik základních kamenů této nemocnice na ostrově zůstalo dodnes. Počátkem minulého století se z ostrůvku stala takzvaná kolonie umělců. Roku 1972 koupil Krysí ostrov stavař Edmund Brennen, který si z něj udělal skladiště stavebního odpadu a nepoužívaných strojů.

 

Brennen dal ostrov do prodeje již v březnu roku 2009 za 300 tisíc dolarů (5,4 milionu korun), ale kupec se našel až nyní o víkendu, kdy si ostrov koupil za více jak polovinu počáteční částky. Odborníci sice odhadli současnou cenu ostrova na 265 tisíc dolarů (4,7 milionu korun), ale Brennen je i přesto rád, že ostrov prodal. Některá americká média uvádějí, že o škaredý ostrůvek měla zájem také dcera realitního magnáta Donalda Trumpa Ivanka Trumpová.

 

Klíčová slova: USA, New York

 

Publikováno: 03.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Škaredý Krysí ostrov se prodal v aukci za 160 tisíc dolarů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist