Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích u Brna

Mandloňový sad v Hustopečích, foto: hustopece.cz

Mandloňový sad v Hustopečích, foto: hustopece.cz

V sobotu 28. března 2015 se ve městě Hustopeče nedaleko Brna, které jsou vstupní branou do jihomoravského vinařského regionu, koná čtvrtý ročník populární akce s názvem Slavnosti Mandloní a vína. Slavnosti budou zahájeny v 10:00 na Dukelském náměstí a jejich vyvrcholením bude koncert skupiny Katapult, který začne v 19:30 v sále Společenského domu.

Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý kulurní program, jako je například soutěž o nejlepší madlový dezert, kulinářská šou, koncert hustopečské kapely Pool Litters, velikonoční trhy, jízdy koňským povozem ke stájím Valkýra a velikonoční muzejní bazar s výstavou jarních aranžmá.

V 9:00 je od domu U Synků start vycházky Mandloňovou stezkou na rozhlednu, která stojí na okraji mandloňového sadu. Rozhledna byla postavena v roce 2012, její výška je 17,4 metru a vyhlídkový ochoz je umístěn ve 12,6 metrech nad zemí. 

Zkrátka nepřijdou ani milovníci dobrého vína, pro které bude od 10 do 17 hodin otevřena Stálá vinařská expozice a od 12 hodin bude probíhat ochutnávka vín vinařů z uličky "Vinařská". Vinné sklepy v ulici Na Hradbách budou otevřeny od 12 do 19 hodin.

Zdroj: hustopece.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 26.03.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích u Brna

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist