Slavnostní zahájení 86. sezony Zoo Praha

Zoo Praha vystupuje do své 86. sezony

Zoo Praha vystupuje do své 86. sezony

V sobotu 25. března 2017 se od 11 hodin uskuteční slavnostní zahájení 86. sezony Zoo Praha. Stěžejním bodem oslav bude setkání pamětníků, kteří v roce 1975 zažili přivítání 25 000 000. návštěvníka zoo. A v duchu 70. let bude probíhat i další program v celém areálu zoo – křtiny knihy „Osamělý mrtvý muž“ a vernisáž výstavy „Úspěšná sedmdesátá“. Navíc se uskuteční křtiny varanů komodských.

Na podiu u Vzdělávacího centra v 11:30 přivítá hosty ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek společně s primátorkou hl. města Prahy Adrianou Krnáčovou. Společně s hercem Michalem Dlouhým poté pokřtí nové vydání knihy „Osamělý mrtvý muž“, podle které vznikl i televizní detektivní příběh z prostředí pražské zoo. Dalšími hosty budou náměstek primátorky Petr Dolinek a náměstkyně Eva Kislingerová a na 70. léta zavzpomínají zpěvák Petr Janda a bývalý tenista Jan Kodeš.

Krátce po 12. hodině budou na pódium přizváni aktéři z fotografie v kampani „Hledáme děti z fotografie“, kteří 24. června 1975 navštívili Zoo Praha a hned se jeden z nich stal jubilejním 25 000 000. návštěvníkem. Společně se v areálu zoo potkají po dlouhých 42 letech a připomenou jednak úspěšná 70. léta pražské zoo, a také fakt, že v nové sezoně přivítáme už 60 000 000. návštěvníka.

Jubilejní návštěvník z roku 1975, foto: Vladimír Motyčka

Jubilejní návštěvník z roku 1975, foto: Vladimír Motyčka

„Historický snímek nás inspiroval k tomu, abychom se pokusili vyhledat osoby, které zachycuje, a pozvali je na naši Zahajovací slavnost. Současně si chceme připomenout rok 1975 i léta, jež mu předcházela. Byla to doba, kterou vnímáme s nostalgií a která určitě nebyla jednoduchá, ale právě tehdy začínala vyrůstat mezinárodní prestiž Zoo Praha,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Součástí programu oslav budou také křtiny varanů komodských, které ve 13 hodin před Pavilonem velkých želv představí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a kurátor Petr Velenský. Živá mláďata varanů pokřtí představitelé zřizovatele Zoo Praha, docent Daniel Frynta a profesor Stanislav Komárek.

Od 14 hodin bude v Galerii Gočár slavnostně zahájena výstava „Úspěšná sedmdesátá“ za přítomnosti ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka a autorky výstavy Romany Anděrové. Po celý den pak budou v areálu zoo probíhat doprovodné akce. Proběhne hudební vystoupení, k zakoupení bude celá řada retro předmětů ze 70. let, a k vidění budou i historické automobily.

zdroj: zoopraha.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 23.03.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Slavnostní zahájení 86. sezony Zoo Praha

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist