Slovakian Airlines jsou novým dopravcem na Slovensku

Na slovenský letecký trh vstupuje zbrusu nová letecká společnost Slovakian Airlines. Firma už má i připravené své první letadlo na mezinárodním letišti v Bratislavě a v současné době čeká na udělení licence a posledního povolení od ministerstva dopravy. Pokud půjde vše podle plánu, tak by se první let těchto nových aerolinek měl uskutečnit ještě letos v polovině prosince.

 

Slovakian Airlines vstupují na slovenský trh s velkými ambicemi, ještě do konce letošního roku chtějí létat se třemi Boeingy 737-500 v konfiguraci pro 108 cestujících. Z počátku budou lety směřovat do Anglie, Itálie, Španělska a Ruska. Do budoucna jsou v plánu firmy také lety do zámoří. Všechny lety Slovakian Airlines by měly směřovat do destinací, kam žádná jiná společnost ze Slovenska nelétá.

 

„V zásadě nechceme nikomu konkurovat. Chtěli bychom otevřít destinace, které tu možná už byly, možná některé nebyly, ale na kterých bychom komusi zbytečně nekonkurovali,“ prohlásil ředitel Sloavakian Airlines Miroslav Kaličiak.

 

Aerolinky budou také velmi úzce spolupracovat s arménskou vlajkovou společností Armavia, která stojí za britskou firmou Mika Holding, která je spolu s Arnoldem Medzihradským majitelem nové letecké společnosti.

 

V praxi by to mělo vypadat tak, že Slovakian Airlines budou pravidelně létat z Bratislavy do arménské metropole Jerevanu, odkud se bude létat dále do světa.

 

Klíčová slova: Slovensko, Bratislava, Jerevan

 

Publikováno: 23.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Slovakian Airlines jsou novým dopravcem na Slovensku

23.09.2011 18:42 slovakboy
---.chello.sk

super konečne niečo dobré spravili :)

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist