Sochy Maurské fontány v Římě poničil neznámý vandal

Neznámý vandal poničil v sobotu v časných ranních hodinách jednu ze soch ve světoznámé Maurově fontáně v italském Římě. Řádění vandala zachytily bezpečnostní kamery a místní policie po pachateli usilovně pátrá.

 

Na nahrávce z bezpečnostních kamer je vidět asi pětačtyřicetiletý muž v tmavém triku a džínách. Nejdříve vnikl do fontány, sebral velký kámen a začal s ním bouchat do soch, jedné z menších soch dokonce urazil hlavu. Šéf římských památek Umberto Broccoli uvedl, že škoda na fontáně není naštěstí příliš velká a poničené sochy půjdou opravit.

 

Maurova fontána pochází z roku 1575, vytvořil ji Giocomo della Porto a nachází se na jižním konci Navonského náměstí. Původní sochy byly roku 1874 nahrazeny replikami. Sousoší Maurské fontány znázorňující boj Maura s delfínem a čtyřmi tritóny patří mezi turisticky velmi navštěvované místo Říma.

 

Klíčová slova: Itálie, Řím

 

Publikováno: 05.09.2011
Aktualizováno: 05.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sochy Maurské fontány v Římě poničil neznámý vandal

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist