Somálští piráti zastřelili čtyři zajaté Američany

Americká televizní stanice CNN dnes informovala, že čtyři Američané, které minulý pátek v Indickém oceánu unesli z jejich jachty somálští piráti jsou mrtví.

 

Podle informací americké armády byli všichni čtyři jachtaři zastřeleni na palubě pirátské lodě. Vojáci amerického námořnictva sledovali unesenou jachtu a s piráty se snažili vyjednávat. Dnes kolem sedmé hodiny ráno uslyšeli z pirátské lodi střelbu, vnikli tedy na palubu lodě, kde dav piráty zastřelili a 13 zajali. Čtyři unesené Američany nalezli mrtvé.

 

Jachta S/V Quest patřila manželské dvojici Jean a Scottu Adamovím, kteří na ni cestovali kolem světa od roku 2002. Loni k sobě na palubu přijali další dva nové členy, všichni čtyři jsou nyní mrtví.

 

Jachta s posádkou byla unesena minulý týden při cestě z Indie do ománského přístavu Salaláhu. V současné době somálští piráti nadále zadržují více jak 40 lidí a 800 námořníků.

 

V loňském roce se somálským pirátům podařilo unést rekordních 1181 lidí a 53 většinou obchodních lodí.

 

Klíčová slova: Somálsko, USA, Indie

 

Publikováno: 22.02.2011
Aktualizováno: 24.02.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Somálští piráti zastřelili čtyři zajaté Američany

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist