Soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis v Brně

Soutěž Ignis Brunensis potrvá od 26. května do 25. června

Soutěž Ignis Brunensis potrvá od 26. května do 25. června

Od 26. května do 25. června 2017 se v Brně uskuteční jubilejní dvacátý mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Pro dvacáté jubileum je připraveno sedm velkolepých ohňostrojů – úvodní a závěrečná nesoutěžní show v centru Brna nad hradem Špilberkem a pět ohňostrojů v hlavní soutěži na hladině Brněnské přehrady. Brněnský festival se tak v roce 2017 zařadil mezi největší ohňostrojné akce v Evropě  i ve světě. Na festival přijíždí ohňostrůjci z Rakouska, Německa, společné týmy Švýcarska s Čínou, ohňostrůjci ze Španělska a jako vždy také dva domácí české týmy. Všichni účastníci v soutěži jsou vybráni z vítězů a nejvyšších ocenění některé z velkých světových přehlídek v předchozích třech letech. Všechny veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou pro diváky zdarma. Na Brněnské přehradě je také jako každoročně vybudována komfortní placená zóna – ozvučená tribuna k sezení s kapacitou 600 míst.

Soutěžní ohňostroje na hladině přehradního jezera potrvají i s povinným úvodem na závaznou hudbu (v letošním roce část skladby Bugatti step od Jaroslava Ježka), vždy asi 17 minut. Prelude a Epilog jsou plánovány v délce asi 12-13 minut. Novinkou v jubilejním festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS je hudební festival RegioJet Music Fest, který všem návštěvníkům na Brněnské přehradě zpříjemní čekání na soutěžní ohňostroje. Programy budou už od odpoledních hodin probíhat pro posluchače a diváky s volným vstupem 3.6., 7.6., 10.6., 14.6. a 17.6. nad Rakoveckou pláží. V průběhu pěti ohňostrojných programových dnů vystoupí Anna K., Lenny, Tata Bojs, slovenská zlatá slavice Zuzana Smatanová, Mňága a Žďorp a dalších dvacet kapel.

zdroj: ignisbrunensis.cz

Klíčová slova: Brno  

Publikováno: 25.05.2017
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis v Brně

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist