Spojenecké letouny zničily budovu v Kaddáfího sídle

Během noci z neděle na dnešek poprvé zaútočily vojenské letouny koalice na sídlo Muammara Kaddáfího v Tripolisu. Tento útok se odehrál i přesto, že Libye vyhlásila od nedělní 21 hodiny okamžité příměří.

 

Při náletech se spojeneckým letounům podařilo zničit administrativní budovu, která byla sídlem vojenského velení diktátorského režimu. Zničená třípatrová budova se nachází v Kaddáfího komplexu Bab al-Azízia jen pár desítek metrů od stanu, kde libyjský diktátor obvykle přijímá své významné hosty.

 

Mluvčí libyjské vlády neprozradil, jestli se během tohoto nočního útoku nacházel v zasaženém areálu i sám plukovník Kaddáfí.

 

Krátce před dnešní 11 hodinou dopoledne odvolalo britské letectvo své bombardéry Tornado zpět na základnu v Norfolku. Za přerušením útoků stojí to, že podle povstalců nahánějí Kaddáfího jednotky civilisty do města Misuráta, ba zde sloužili jako živé štíty.

 

Klíčová slova: Libye

 

Publikováno: 21.03.2011
Aktualizováno: 02.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Spojenecké letouny zničily budovu v Kaddáfího sídle

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist