Stát Papua-Nová Guinea zasáhlo zemětřesení o síle 7,1 stupně

Ostrovní stát Papua-Nová Guinea zasáhlo dnes zemětřesení o síle 7,1 stupně. Podle posledních informací nejsou žádné zprávy o případných obětech nebo vážnějších škodách na budovách. Nebylo ani vydáno varování před vlnou tsunami. Část země se po zhruba tříminutovém zemětřesení ocitla bez elektrického proudu.

 

Epicentrum silného zemětřesení se nacházelo v hornaté oblasti asi 90 kilometrů severozápadně od města Lae, které je druhé největší v zemi v hloubce 121 kilometrů pod zemským povrchem. Otřesy byly cítit také v hlavním městě Port Moresby, které je od epicentra zemětřesení vzdáleno více jak 220 kilometrů.

 

„Zrovna jsem seděla u stolu, když zemětřesení udeřilo. Celý dům se houpal ze strany na stranu a slyšela jsem, jak se v přízemí domu rozbíjejí skleničky a nádobí,“ popsala situaci obyvatelka domu ve městě Lae Ella Hallová.

 

Klíčová slova: Papua-Nová Guinea, Port Moresby

Poloha

Souřadnice: 6° 40' 5" JŠ, 146° 45' 53" VD

Stát Papua-Nová Guinea zasáhlo zemětřesení o síle 7,1 stupně - poloha na mapě
 

Publikováno: 14.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Stát Papua-Nová Guinea zasáhlo zemětřesení o síle 7,1 stupně

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist