Stávka na letišti v Bratislavě by mohla zasáhnout MS v hokeji

Zaměstnanci největšího slovenského letiště M. R. Štefánika v Bratislavě hrozí stávkou, pokud se jim nepodaří prosadit vyšší mzdy a lepší pracovní podmínky. Pokud by stávka opravdu vypukla, je pravděpodobné, že provoz na bratislavském letišti by byl ochromen v době konání mistrovství světa v ledním hokeji. Mistrovství se koná od 29. dubna 2011 v Bratislavě a Košicích.

 

Zaměstnanci už jsou ve stávkové pohotovosti, ale termín samotné stávky zatím neohlásili. “Měli jsme několik vyjednávání s naším zaměstnavatelem, ale ten neakceptuje naše požadavky, takže stávka je jediným řešením,“ uvedl zástupce odborářů Pavel Jánošík.

 

Mezinárodní letiště v Bratislavě zaměstnává asi 600 lidí. Kromě zvýšení platů chtějí odboráři také upravit počet pracovníků na některých odděleních a zlepšit podmínky odstupného

 

Zatím se přesně neví, jaké hokejové reprezentace využijí letiště v Bratislavě a které přiletí do nedaleké Vídně. Organizátoři světového šampionátu se hrozbou stávky zatím nezabývali. “Zatím nemáme žádné oficiální informace, proto tuto záležitost neřešíme,“ sdělil šéf organizačního výboru mistrovství světa Igor Němeček.

 

Klíčová slova: Slovensko, Bratislava

 

Publikováno: 13.04.2011
Aktualizováno: 13.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Stávka na letišti v Bratislavě by mohla zasáhnout MS v hokeji

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist