Střed a severovýchod Japonska zasáhne tajfun Roke

Na území ve středu Japonska míří silný tajfun Roke. Místní úřady vyzvaly kvůli obavám ze záplav a sesuvům půdy více jak 1,3 milionu obyvatel k dobrovolné evakuaci. Tajfun zasáhne také severovýchod Japonska, který se stále vzpamatovává z březnového zemětřesení a tsunami.

 

Ve městě Nagoja způsobily prudké lijáky značné problémy již během dneška. Během několika hodin tu voda do výše několika desítek centimetrů zaplavila ulice a sklepy. V Nagoji nyní hrozí rozvodnění řek, což by přineslo záplavy a sesuvy půdy, a tak místní úřady vyzvaly přes milion obyvatel k evakuaci.

 

Podle údajů meteorologů by tajfun Roke neměl zasáhnou japonskou metropoli Tokio. Největší varování platí pro obyvatele ostrova Honšú, kde by mohlo spadnout až pět centimetrů dešťových srážek za hodinu. Například v prefektuře Mijazaki již od včerejška napršelo 40 centimetrů.

 

Japonsko každoročně zasáhne v období od července do října průměrně deset tornád, ale Roke bude celkem již patnáctým tajfunem, který letos Zemi vycházejícího slunce postihne. Posledním tajfunem byl Talas, který udeřil na začátku září.

 

Klíčová slova: Japonsko, Tokio

 

Publikováno: 20.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Střed a severovýchod Japonska zasáhne tajfun Roke

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist