Street Food festival v Praze na Smíchově

Street Food Smíchov se koná 24. března, foto: facebook.com

Street Food Smíchov se koná 24. března, foto: facebook.com

Milovníci street food specialit jsou v sobotu 24. března zváni na ochutnávku toho nejlepšího ze světové pouliční gastronomie. Pátý jarní Street food Smíchov se letos vzhledem k rekonstrukci smíchovské Náplavky přesouvá o pár metrů dál, do dvora pivovaru Staropramen. Vstupné je 50 korun pro dopělé a akce trvá od 10 do 18 hodin.

Návštěvníky tradičně čeká pestrá přehlídka celosvětové kuchyně. Těšit se mohou na street food pod taktovkou kuchařů z Malajsie, Thajska, Indie, Indonésie, Libanonu, Gruzie, Mexika, Peru, Argentiny, USA, Maroka, Portugalska, Francie a mnoha dalších zemí.

Ochutnat mohou například grilovanou chobotnici, pálivou indickou kuchyni, pekingskou kachnu, španělskou paellu, gruzínské chacapuri, izraelský falafel, venezuelské arepy, americké chicken wings a další chuťovky z celého světa.

Na akci bude mít svou premiéru i stánek s názvem "Crobliha a kafe", kde budete moci ochutnat slavné croblihy a férovou kávu Xanadu coffee z Keni. Xanadu coffee prodejem kávy pomáhá krizovému centru St. Euphrasie, které podporuje africké ženy v těžké životní situaci.

Letošní festival opět oživí jeden z největších mezinárodních folklorních tanečních souborů. Od 13 hodin se mohou návštěvníci těšit na ukázku tanců 12 zemí, které předvede 400 tanečníků.

zdroj: praha.eu

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 22.03.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Street Food festival v Praze na Smíchově

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist