Střelba v obchodním domě v Nizozemsku: nejméně dva mrtví

Neznámý střelec vběhl do nákupního centra v nizozemském městě Alphen aan de Rijn, kde zastřelil nejméně dva lidi a několik dalších zranil. Několik očitých svědků ale hovoří dokonce o pěti až deseti mrtvých, ale tento údaj prozatím úřady nepotvrdily.

Celé nákupní centrum včetně jeho okolí policie neprodyšně uzavřela, jelikož je možné, že se střelec nadále pohybuje v pasážích obchodů. Motiv hrůzostrašného útoku zatím není znám.

K útoku došlo okolo poledne v obchodním domě Ridderhof. Tamní média uvádějí, že muž vyzbrojený kulometem či samopalem začal bezhlavě střílet do davu lidí.

Svědkové uvedli, že se ozvalo přibližně 30 výstřelů a zahlédli muže s větší střelnou zbraní. Ihned po střelbě podle nich zavládl v obchodním domě naprostý chaos.

Město Alphen aan de Rijn, ležící asi 20 kilometrů od Amsterodamu, zažilo tento měsíc střelbu již podruhé. Minulý týden v sobotu zde byli při přestřelce zabiti dva lidé a další tři utrpěli zranění.

Klíčová slova: Nizozemsko

 

Publikováno: 09.04.2011
Aktualizováno: 10.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Střelba v obchodním domě v Nizozemsku: nejméně dva mrtví

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist