Sucho v Texasu odhalilo nádrž raketoplánu Columbia

V americkém státě Texas panuje suché počasí, které tato země nepamatuje od 50. let minulého století. Extrémní sucho ale pomohlo k velmi cennému nálezu v jezeru Nacogdoches. Jezero částečně vyschlo a odhalilo palivovou nádrž raketoplánu Columbia, která se nad USA zřítila před osmy lety.

 

Nezvyklou věc v jezeru objevili minulý týden v pátek místní policisté, kulatý objekt o průměru jednoho metru vyfotili a snímek poslali do NASA.

 

Policisté se domnívali, že by mohlo jít o kus ze zříceného raketoplánu a NASA jejich domněnku posléze potvrdila. Opadlá voda odhalila palivovou nádrž, která byla součástí elektrického systému.

 

Nádrž se nyní převeze do Kennedyho vesmírného střediska na Floridě, kde jsou uskladněny všechny doposud nalezené části Columbie. Při návratu Columbie do zemské atmosféry v roce 2003 zahynulo všech sedm astronautů na její palubě.

 

Klíčová slova: USA, Texas

 

Publikováno: 03.08.2011
Aktualizováno: 03.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sucho v Texasu odhalilo nádrž raketoplánu Columbia

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist