Svatební šaty Kate jsou vystaveny v Buckinghamském paláci

Od dnešního dne jsou v Buckinghamském paláci v Londýně vystaveny svatební šaty Kate Middleton, nyní vévodkyně z Cambridge. Tato výstava má prolomit rekord v návštěvnosti Buckinghamského paláce, očekává se, že by měla přilákat půl milionu návštěvníků.

 

Svatební róba, ve které si tehdy ještě Kate Middletonová vzala 29. dubna prince Williama jsou vystaveny ve velkém plesovém sále až do 3. října letošního roku. Šaty jsou vystaveny v rámci prohlídkového okruhu Buckinghamského paláce, který se pro veřejnost otevírá každé léto v době, kdy je královna v letním sídle ve skotském Baltimoru.

 

“Loni v létě navštívilo palác 413 tisíc lidí, letos počítáme aspoň s půl milionem,“ uvedl koordinátor výstav v královských sbírkách Stephen Weber. Podle Webera je maximální kapacita výstavy 643 tisíc lidí. Poslední rekordní návštěvnost zaznamenal palác v létě roku 1994, kdy ho navštívilo 420 tisíc lidí.

 

Svatební šaty, jejichž autorkou je Sara Burtonová ze salonu Alexandera McQueena jsou vystavovány i s 2,7 metrů dlouhou vlečkou. Nechybí ani závoj a tiáry, které pokrývá necelých 900 diamantů, které zapůjčila královna Alžběta II.

 

Jaký bude osud nejslavnějších svatebních šatů poslední doby se zatím neví. Bude záležet na osobním rozhodnutí vévodkyně z Cambridge. Jisté ale je, že už se na žádné výstavě neobjeví.

 

Klíčová slova: Velká Británie, Londýn

 

Publikováno: 23.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Svatební šaty Kate jsou vystaveny v Buckinghamském paláci

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist