Světová výstava Titanic v Praze

Výstava Titanic v Praze, foto: facebook.com

Výstava Titanic v Praze, foto: facebook.com

Světová výstava Titanic Vám přiblíží nejen konkrétní příběhy mnoha cestujících na Titaniku, ale také období technických objevů a společenskopolitickou situaci počátku 20. století v Evropě i ve světě.

 
Uvidíte stovky originálních artefaktů vyproštěných ze slavného vraku na dně oceánu. Mezi exponáty jsou části vybavení lodi, kusy nábytku, porcelán, a mnoho osobních předmětů cestujících. Za projektem světové výstavy Titanic stojí společnost RMS Titanic, jež má výlučná práva na vyprošťování artefaktů z vraku Titaniku.

Výstava Titanic dokonale zobrazuje historické souvislosti, společenskou, kulturní a politickou situaci na počátku 20. století. Výstava návštěvníkům přiblíží také velkou migrační vlnu, kdy tisíce lidí utíkalo z Evropy před chudobou a blížící za vysněným bohatstvím do Ameriky.

Výstavu najdete na pražském výstavišti PVA Expo Letňany (pavilon A), kde bude přístupná až do 30. června letošního roku. Otevírací doba je denně od 9 do 20 hodin. Vstupné je 300 korun pro dospělého a 200 korun pro děti od pondělí do pátku. O víkendech je vstupné o 50 korun dražší.

zdroj: vystavatitanic.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 11.02.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Světová výstava Titanic v Praze

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist