Tající sníh ve Švýcarsku způsobil rozsáhlé záplavy

Díky prudkému ochlazení napadlo na některých místech ve Švýcarsku v uplynulých dnech až 70 centimetrů sněhu, ale následné oteplení a tání napadlého sněhu rozvodnilo řeky a potoky. Velká část Švýcarska se tak nyní potýká s rozsáhlými záplavami a sesuvy půdy, které paralyzovaly dopravu a napáchaly škody za miliony.

 

Hladiny některých řek stouply na rekordní úrovně, několik vesnic bylo odříznuto od okolního světa. Během včerejšího dne se ale situace v postižených oblastech zlepšila a začala zde také fungovat veřejná doprava. Největší škody vznikly na železničních tratích a elektrickém vedení. Na pomoc při odklízení následků záplav byla nasazena už i armáda.

 

Postiženy jsou hlavně regiony kolem hlavního města Bernu, kantonu Valais a oblasti ve východním a středním Švýcarsku. Nejhůře postiženy byly lyžařské oblasti Lötschental a Kandertal, které se nacházejí v údolích.

 

Rozvodněná řeka Kander se v pondělí prohnala lavinovým tunelem Mitholz, kde strhla část vozovky. Údolí Gasterntal bylo úplně odříznuto od světa a místní úřady informují, že zde byly úplně zničeny dvě třetiny infrastruktury.

 

Klíčová slova: Švýcarsko

 

Publikováno: 12.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tající sníh ve Švýcarsku způsobil rozsáhlé záplavy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist