Taliban zaútočil v Kábulu na sídlo NATO a velvyslanectví USA

Taliban dnes po poledni zaútočil na sídlo NATO, americkou ambasádu a další vládní budovy v afghánské metropoli Kábulu. Ozbrojenci vystřelili několik raket a použily také granátomety. Mluvčí afghánské policie uvedl, že při útocích byli zabiti tři policisté, jeden civilista a dalších 18 lidí bylo zraněno.

 

„V okolí náměstí Abdula Haka provádíme masivní sebevražedný útok na místní i zahraniční sídla rozvědky,“ prohlásil mluvčí Talibanu Zabiulláh Mudžahid.

 

Diplomatickou čtvrť v Kábulu, která je sídlem většiny ambasád otřáslo celkem šest explozí doprovázených ostrou palbou z kalašnikovů. Několik útočníků je stále ukryto v jedné z výškových vzdálené asi 300 metrů od americké ambasády a nadále pálí z granátometů.

 

Střechu americké ambasády obsadili američtí vojáci, zaměstnanci velvyslanectví se ukryli v bunkrech. Pod palbou je stále i sídlo NATO.

 

Klíčová slova: Afghánistán, Kábul

 

Publikováno: 13.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Taliban zaútočil v Kábulu na sídlo NATO a velvyslanectví USA

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist