Termiti spořádali v trezoru indické banky 10 milionů rupií

Do trezoru jedné z poboček indické státní banky se vloupali opravdu kuriózní zloději. Do trezoru se totiž prokousali termiti a spořádali zde bankovky v hodnotě deseti milionů rupií (přibližně 3,7 milionu korun). Vedení Indické státní banky je tímto netradičním incidentem velmi pobouřeno a hodlá ho řádně prověřit.

 

“Vedení pobočky Fatehpur v oblasti Barabanki se provinilo laxností, kvůli které byly bankovky poškozeny termity. Byla to vina banky, která vzniklou škodu také uhradí,“ uvedl šéf Bank of India Abhaj Singh.

 

U většiny bankovek ale nelítostný hmyz nesnědl identifikační čísla, takže peníze můžou být nahrazeny. Státní banka ihned po této události pověřila všechny své pobočky, aby zkontrolovaly své trezory a uloženou hotovost v nich kontrolovaly každé dva měsíce.

 

Postižená pobočka měla s tímto hmyzem problémy již v minulosti, kdy termiti pojídali úředníkům bankovní záznamy a hodovali také na jejich židlích.

 

Klíčová slova: Indie

 

Publikováno: 27.04.2011
Aktualizováno: 28.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Termiti spořádali v trezoru indické banky 10 milionů rupií

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist