Thajsko nadále ničí záplavy, povodňová vlna míří na Bangkok

Thajsko už několik týdnů trápí nejhorší záplavy za posledních 50 let a o nadcházejícím víkendu by měla velká povodňová vlna dorazit také do hlavního města Bangkoku. Místní vláda ale uklidňuje obyvatele thajské metropole, že město ochrání protipovodňové zátarasy kolem města, takže Bangkok je podle ní v bezpečí.

 

Šéf vládního střediska pro pomoc při povodních a ministr spravedlnosti Prača Promnok sdělil, že některé části Bangkoku v nižších polohách by mohla povodňová vlna zasáhnout, ale hlavní část města by měla být před velkou vodou ochráněna. Bangkok chrání před záplavami celkem tři protipovodňové zátarasy na severu, západě a východu města.

 

„Nouzový odvodňovací systém metropole má kapacitu odvést asi 550 milionů kubíku vody denně, což je podstatně více, než 100 milionů kubíků vody denně, které s sebou nese blížící se povodňová vlna,“ dodal Promnok.

 

Záplavy sužují Thajsko již od konce července a k dnešnímu dni si vyžádaly nejméně 283 lidských životů. Ze 77 thajských provincií jich povodně postihly 61. Voda také totálně zničila značnou část rýžových polí a uzavřeno muselo být také několik desítek továren.

 

Klíčová slova: Thajsko, Bangkok

 

Publikováno: 14.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Thajsko nadále ničí záplavy, povodňová vlna míří na Bangkok

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist