Tornáda v USA zabila 202 lidí, nejhůře dopadla Alabama

Jediný den stačil tornádům, vichřicím a silným lijákům, aby na jihu Spojených států připravily o život 202 lidí. Nejhůře postižený je stát Alabama, další tři státy vyhlásily stav nouze. Meteorologové navíc varují před hrozbou dalších vichřic i povodní.

 

Po řádění přírodních živlů zůstalo jen v Alabamě 131 mrtvých. Stát Mississippi hlásí 32 mrtvých, Georgie 8 mrtvých, Virginia 8 mrtvých a Tennessee jednoho mrtvého. Nejvíce se tornáda vyřádila v alabamském městě Tuscaloosa, kde zahynulo 15 lidí. Část města a dopravní infrastruktury byla úplně srovnána se zemí.

 

“To čemu jsme byli dnes vystaveni, jsou masivní škody na úrovni, kterou jsme v Tuscaloose již dlouho nezažili,“ komentoval tragédii starosta města Walter Maddox.

 

Silné bouře přinutily energetiky odstavit z provozu tři jaderné elektrárny a v oblasti Tuscaloosy je nyní bez proudu 335 tisíc domácností.

 

Tornáda a vichřice postupují od Mexického zálivu na jihu USA na sever k Velkým jezerům. Při své ničivé cestě by měla podle meteorologů zasáhnout až 21 států. Již několik dní jsou sta tisíce lidí bez dodávek elektřiny.

 

Klíčová slova: USA

 

Publikováno: 28.04.2011
Aktualizováno: 28.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tornáda v USA zabila 202 lidí, nejhůře dopadla Alabama

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist