Tradiční Vánoční trhy na hradě Loket

Hrad Loket

Hrad Loket

O nadcházejícím víkendu ve dnech 6. a 7.12.2014, proběhnou na hradě Loket tradiční, Vánoční trhy. Tentokrát se můžete těšit na stará řemesla a zvyky, vážící se k regionu Krušných hor a poohří. Vyzkoušíte si výrobu slaměných ozdob, nebo vonných františků. Pro mlsné jazýčky bude přpiraveno zdobení perníčků a pravou krušnohorskou kuchyni.
O správnou atmosféru adventu se postarají flašinetář, Pěvecký sbor Cubitus, Krušnohorská dudácká kapela, folklorní soubor Krušnohor, divadlo Pruhované panenky, folklorní soubor Dyleň , soubor lesních rohů Corni a ohnivé divadlo Ignis. O pořádek se po oba dny budou svědomitě starat habartovští četníci. Nesmí chbět ani Pouliční divadlo Viktora Braunreitera, které vás bude provázet na každém kroku.
Novinkou bude živý betlém, v podání obyvatel města Loket. V sobotu navíc proběhne  soutěž o nejlepší vánočku. Porotou budou sami návštěvníci hradu.
zdroj: hradloket.cz
Klíčová slova: Česká republika
 

Publikováno: 01.12.2014
Aktualizováno: 01.12.2014
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tradiční Vánoční trhy na hradě Loket

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist