Tragédie na letecké show v Nevadě: 3 mrtví a 50 zraněných

Velmi tragicky skončila včerejší letecká přehlídka historických letadel poblíž města Reno ve státě Nevada na západě USA. Pilot jednoho z letadel ztratil nad svým strojem kontrolu a zřítil se s ním mezi diváky. Zemřel pilot letadla a dva lidé z řad diváků, přes 50 lidí bylo zraněno.

 

K nehodě došlo v 16:20 místního času, kdy zkušený 74letý pilot Jimmy Leeward ztratil kontrolu nad svým letounem P-51 Mustang a zřítil se s ním do řady sedadel, které stály před hlavní tribunou.

 

“Je to masakr, jako kdyby explodovala bomba. Všude kolem je krev a utržené končetiny, na startovací dráze leží lidi a jednoho muže to rozřízlo vejpůl,“ uvedl očitý svědek nehody Gerald Rent.

 

Do nemocnice Renown Mediacal Center ve městě Reno bylo převezeno 27 lidí, přičemž 12 z nich bylo ve velmi kritickém stavu.

 

Podle výpovědi několika očitých svědků je i přes tragické následky zesnulý pilot Jimmy Leeward hrdinou, protože se mu na poslední chvíli podařilo nasměřovat padající letadlo vedle přeplněných tribun, čímž zachránil přes 300 lidských životů.

 

Příčina nehody se zatím vyšetřuje, ale jako nejpravděpodobnější se jeví technické problémy na legendárním stroji P-51 Mustang z 2. světové války.

 

Klíčová slova: USA, Nevada

 

Publikováno: 17.09.2011
Aktualizováno: 17.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tragédie na letecké show v Nevadě: 3 mrtví a 50 zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist