Tragické nehody autobusů v Polsku a Bulharsku: 16 mrtvých

Ve středním Polsku se dnes ráno srazil autobus s kamionem, při této tragické nehodě zemřelo osm lidí a devět lidí bylo zraněno. Autobus se srazil s kamionem, který vjel do protisměru. Podobně tragická nehoda autobusu se stala v noci na dnešek také v Bulharsku.

 

Nehoda autobusu s kamionem se stala kolem šesté hodiny ranní u obce Chrzczonowice na dálnici spojující Varšavu a Katowice.

 

Řidič kamionu, který jel směrem na Varšavu ztratil kontrolu nad svým vozem a vjel do protisměru, kde se čelně srazil s autobusem, který vezl zaměstnance bezpečnostní agentury do práce.

 

V autobuse cestovalo celkem 17 lidí včetně řidiče. Na místě zemřelo osm lidí a devět lidí skončilo se zraněními v nemocnici. Mezi zraněnými je také řidič kamionu, takže ho policisté zatím nemohli vyslechnout. Podle posledních informací ale nákladnímu automobilu praskla pneumatika u levého předního kola.

 

Silnice v Polsku patří mezi nejnebezpečnější v Evropské unii. Na 100 dopravních nehod v Polsku připadá 11 mrtvých, přičemž celosvětový průměr je 5 mrtvých.

 

Podobná tragédie se v noci na dnešek odehrála v Bulharsku. Autobus jedoucí po dálnici ze Sofie do Burgasu se převrátil a začal hořet. Při nehodě zemřelo na místě také osm lidí a dvacet bylo zraněno. Agentura AFP uvádí, že je možné, že řidič autobusu za volantem usnul. Bulharsko uctí památku obětí státním smutkem, který se bude konat zítra.

 

Klíčová slova: Polsko, Bulharsko, Varšava, Katowice, Sofie, Burgas

 

Publikováno: 15.06.2011
Aktualizováno: 15.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tragické nehody autobusů v Polsku a Bulharsku: 16 mrtvých

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist