Tropická bouře Arlene si v Mexiku vyžádala tři mrtvé

Tropická bouře Arlene, která zasáhla v minulém týdnu především Mexiko, má na svědomí tři lidské životy a přes tisíc evakuovaných obyvatel. Jedná se o první pojmenovanou tropickou bouři z atlantické hurikánové sezony, která trvá od 1. června do 30. listopadu.

 

Většinu ze své síly větru ztratila bouře Arlen minulý týden v pátek během přechodu přes území Latinské Ameriky. Americký Národní meteorologický institut uvedl, že intenzita bouře by měla zeslábnout při přechodu přes pohoří Sierra Madre v Mexiku.

 

Bouře sice znatelně zeslábla, ale i tak pokračovala v pustošení, především oblastí, které jsou náchylné k sesuvům půdy a povodním.

 

Kromě ztrát na životech a evakuace obyvatel zničila bouře na území Mexika několik stožárů elektrického vedení a stovky domů byly vážně poničeny.

 

Stav nouze byl vyhlášen ve státě Hidalgo na východě Mexika. V oblasti Valle de Chaco a dalších oblastech metropole Mexico City vyplavily prudké deště kanalizace. Díky tomu zde panují velké obavy z nemocí, které může tato kontaminovaná voda přenášet.

 

Klíčová slova: Mexico, Mexico City

 

Publikováno: 04.07.2011
Aktualizováno: 04.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tropická bouře Arlene si v Mexiku vyžádala tři mrtvé

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist