Turistická plavba po stopách Titaniku je téměř vyprodána

Britská plavební společnost Titanic Memorial Cruises již téměř vyprodala všechna volná místa na dvou obřích výletních lodích, které letos v dubnu poplují po stopách slavného Titaniku při příležitosti 100. výročí jeho potopení. Lidé se budou plavit na výletní lodi MS Balmoral, která byla postavena v roce 1988 v německém Papenburgu. Prví loď popluje ze Southamptonu do New Yorku se zastávkou u kanadského Newfoundlandu, kde se Titanic 15. dubna roku 1912 potopil.

 

Místa na první lodi, která vypluje ze Southamptonu 8. dubna 2012 na 13 denní plavbu, byla vyprodána během několika týdnů. Cena lístku v luxusním Premier Suite pro jednu osobu se vyšplhala na 5 995 liber (asi 190 tisíc korun).

 

Na druhé lodi, která popluje 10. dubna 2012 na 9 denní plavbě z New Yorku na místo potopení Titanicu a pak přes Halifax zpět do New Yorku zbývá ještě několik volných míst. Za nejlevnější lístek pro jednu osobu v Interior Stateroom zaplatí zájemce 4900 dolarů (98 tisíc korun) a za nejdražší v Club World Owners Suite 14 850 dolarů (297 tisíc korun).

 

Aby byla atmosféra co nejvěrohodnější Titanicu, tak se někteří poplují v historických kostýmech a servírováno bude stejné menu, jako bylo tehdy na Titaniku. Během šestého dnu plavby, kdy se Titanik před sto lety potopil bude na lodi na místě potopení Titaniku v 02:20 ráno sloužena památeční mše na všech 1 517 lidí, kteří tehdy při neštěstí zahynuli.

 

Podle vyjádření majitele společnosti Titanic Memorial Cruises budou na první lodi příbuzní lidí, kteří tehdy v roce 1912 zahynuli a také příbuzní lidí, kteří katastrofu přežili.

 

Letos v létě bude také k vraku Titaniku na dně Atlantického oceánu vypravena speciální ruská ponorka pro turisty. Zájemci, kteří budou chtít na vlastní oči vidět vrak největší lodi světa své doby si ale budou muset připravit 50 tisíc dolarů (1 milion korun).

 

Klíčová slova: Velká Británie, Southampton, New York, Halifax

 

Publikováno: 02.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Turistická plavba po stopách Titaniku je téměř vyprodána

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist