Tyto hotely proslavily skandály celebrit

Velmi často se vydávají nejrůznější seznamy nejzajímavějších hotelů světa především z hlediska jejich architektury a luxusního vybavení. Server TripAdvisor zveřejnil seznam deseti hotelů, které se ale proslavily především skandály, které se v nich odehrály.

 

Hotel Sunset Tower, USA

Hotel Sunset Tower funguje již od roku 1931 a nachází se na vyhlášené hollywoodské třídě Sunset Boulevard. O tomto hotelu se traduje historka, že si zde slavný westernový herec John Wayne přivedl jednoho dne ráno do svého pokoje krávu a překvapeným hotelovým hostům nabízel čerstvou smetanu do kávy. Noc v tomto hotelu přijde na pět až šestnáct tisíc korun.

 

Hotel Mercer, USA

Tento luxusní hotel proslavil především představitel “Gladiátora“, herec Russell Crowe, který zde hodil mobilní telefon po vrátném ve vzteku z toho, že se mu nepodařilo dovolat své ženě domů do Austrálie. V Merceru můžete přespat za cenu od 9 tisíc až do 59 tisíc korun.

 

Hotel Washington Hilton, USA

Hotel byl otevřen v roce 1965 a nachází se ve Washingtonu. V březnu roku 1981 se tu odehrál atentát na amerického prezidenta Ronalda Reagana, kterého postřelil šesti ranami John Hickley.

Ceny pokojů zde začínají na 3 600 korunách.

 

Palace Station Hotel a Casino, USA

Tento hotel v Los Angeles proslavil rok 2007, kdy se zde odehrálo přepadení obchodníka se sportovními suvenýry. Muže přepadla skupina mužů pod vedením bývalé hvězdy amerického fotbalu O.J. Simpsona, který později dostal za toto přepadení a únos 33 let vězení.

 

Chelsea Hotel, USA

Do podvědomí světové veřejnosti se tento newyorský hotel zapsal hned několika událostmi. Například se hotel objevil ve slavném filmu 9 a ½ týdne v hlavní roli s Kim Basinger. Artur C. Clarke zde roku 1968 napsal slavnou knihu 2001: Vesmírná Odysea a o patnáct let dříve se tu britský spisovatel Dylan Thomas upil k smrti.

 

Hotel Fairmont The Queen Elizabeth, Kanada

Tento hotel v centru Montrealu obývala spousta slavných osobností, jako například královna Alžběta, dalajláma a Fidel Castro. Nejvíce ho ale roku 1969 proslavil John Lennon s Yoko Ono, kteří v pokoji číslo 1742 uspořádali legendární mírový happenning Bed In a také tu nahráli hit Give Peace a Chance.

 

Hotel Chateau Marmont, USA

Hotel Marmont v Los Angeles proslavila řada událostí. Do lobby baru hotelu například vjeli členové Led Zeppelin na motorkách, roku 1982 tu skonal na předávkování komik John Belushi a pro skupinu Eagles se stal hotel předlohou pro nestárnoucí hit Hotel California. Cena pokjů začíná na 8 640 korunách.

 

Hotel Ritz, Francie

Hotel se nachází v centru Paříže a nejvíce se vryl do paměti, jako útočiště princezny Diany a Dodiho Al Fayeda, kteří zde naposledy večeřeli jen chvíli před osudnou a tragickou automobilovou nehodou. Hotel je několik let majetkem otce Dodiho Al Fayeda, který ho ale podle posledních informací chce prodat.

 

Hotel Mark, USA

Tento luxusní hotel stojí v New Yorku již od roku 1927. Historický pro něho byl především partnerský konflikt z roku 1994, kdy se zde herec Johnny Depp pohádal se svou bývalou přítelkyní Kate Moss takovým způsobem, že z apartmánu za 1 200 dolarů na noc zbyla jen kůlnička na dříví. Ubytování zde stojí od 8 do 66 tisíc za noc.

 

Hotel Adlon Kempinski, Německo

Tento berlínský hotel se může pochlubit michelinskou restaurací a úchvatným výhledem na Braniborskou bránu, ale největší pozornost mu zajistil zesnulý popový král Michael Jackson, který tu v roce 2002 ukazoval z balkonu své nejmladší dítě, které mu málem vypadlo z rukou.

 

Klíčová slova: USA, Kanada, Francie, Německo

 

Publikováno: 16.02.2011
Aktualizováno: 16.02.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Tyto hotely proslavily skandály celebrit

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist