U Kamčatky se srazila jaderná ponorka s rybářskou lodí

Nedaleko břehů ruského poloostrova Kamčatka se srazila ruská jaderná ponorka Svjatoj Georgij Pobedonosec s rybářskou lodí Doněc. Nehodu, při které byla jaderná ponorka lehce poškozena zavinili opilí rybáři na lodi Doněc. Reaktory ponorky ale poškozeny nebyly a tak k žádnému úniku radiace nedošlo.

 

Nehoda se odehrála v Aavačinském zálivu během noci z úterý na středu, ale ruské armádní velení o něm informovalo až dnes. Rybářská loď poškodila plášť ponorky, která zrovna plula na hladině. Ponorka se nyní opravuje v kamčatském přístavu Viljučinsk.

 

Agentura Interfax uvádí, že viníkem srážky je jednoznačně kapitán rybářské lodi. Ponorka se do poslední chvíle snažila loď před střetem varovat, dokonce vypálila i několik signálních raket. Nakonec se ukázalo, že kapitán lodi nebyl vůbec ve své kabině a celá posádka lodi byla opilá.

 

Jaderná ponorka Svjatoj Georgij Pobedonosec byla vyrobena 24. srpna 1978 a ruské armádě slouží od 20. června 1980. Ponorka je 166 metrů dlouhá a nese dva vodou chlazené reaktory, 21 torpéd a 16 raket RSM-50.

 

Klíčová slova: Rusko

 

Publikováno: 22.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: U Kamčatky se srazila jaderná ponorka s rybářskou lodí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist