U Lampedusy se potopila loď s 200 imigranty

Během noci na dnešek se nedaleko italského ostrova Lampedusa potopila loď se dvěma stovkami pravděpodobně tuniských běženců. Italské pobřežní hlídce se podařilo zachránit 48 lidí, ale dalších přibližně 150 osob je pohřešováno.

 

“Vylovili jsme z vody 48 živých lidí. Nejsou ve vážném stavu, ale potřebují lékařskou péči,“ komentoval událost mluvčí pobřežní hlídky Vittorio Alessandro.

 

Na moři panovala v inkriminovaný okamžik silná bouře, loď se díky ní převrátila a lidé spadli do moře. Na blížící se plavidlo s imigranty upozornily pobřežní stráž pomocí satelitního telefony úřady z Malty. Do záchranné akce bylo nasazeno letadlo, vrtulník a tři rychlé čluny.

 

Od začátku letošního roku připlulo na italské břehy přes 22 tisíc imigrantů především z Tuniska, ale v posledních týdnech začínají připlouvat také běženci z afrických zemí Eritrey a Somálska.

 

Klíčová slova: Itálie

 

Publikováno: 06.04.2011
Aktualizováno: 06.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: U Lampedusy se potopila loď s 200 imigranty

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist