U Papuy-Nové Guiney se potopil trajekt s 350 cestujícími

Ještě neuplynul ani měsíc od tragické nehody, kdy se u toskánského ostrova Giglio potopila výletní loď Costa Concordia a svět obletěla zpráva o potopení další lodě. U východního pobřeží Papuy-Nové Guiney se dnes v ranních hodinách potopil trajekt MV Rabaul Queen, na jehož palubě bylo podle posledních informací okolo 350 cestujících.

 

Trajekt krátce před potopení vyslal nouzový signál, který zachytily nákladní lodě plující v blízkém okolí a také australská pobřežní hlídka. Na místo, kde se trajekt potopil dorazilo na pomoc osm nákladních lodí, které zachytily nouzový signál a na místě se jim podařilo ve spolupráci s australskou záchranou službou zachránit z vody 238 lidí. Stále se tak pohřešuje přes 100 pasažérů.

 

Příčina nehody zatím není jasná. „Důvodem mohlo být špatné počasí nebo také přetížení plavidla.“ sdělil ředitel střediska pro zvládání katastrof Papuy-Nové Guiney Martin Mosi.

 

Plavidlo MV Rabaul Queen převáželo pasažéry z města Kimbe na ostrově Nová Británie do přístavu ve městě Lae v Papuy-Nové Guiney. Loď se potopila v úžině Vitiaz mezi ostrovem Nová Británie a poloostrovem Huon asi 16 kilometrů od břehů opevnění Cape Fortification.

 

Klíčová slova: Papua-Nová Guinea

Poloha

Souřadnice: 6° 2' 22" JŠ, 147° 50' 47" VD

U Papuy-Nové Guiney se potopil trajekt s 350 cestujícími - poloha na mapě
 

Publikováno: 02.02.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: U Papuy-Nové Guiney se potopil trajekt s 350 cestujícími

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist