Unikátní výstava Mumie světa poprvé v ČR

Unikátní výstava Mumie světa je v Praze, foto: mumiesveta.cz

Unikátní výstava Mumie světa je v Praze, foto: mumiesveta.cz

Od 1. února 2018 až do 30. června se v prostorách Křižíkových pavilonů Výstaviště Praha Holešovice uskuteční velkolepá výstava Mumie světa. Expozice, kterou v USA navštívily miliony návštěvníků tak poprvé dorazí do Evropy a rovnou do Prahy. České veřejnosti se naskytne unikátní možnost k zhlédnutí originálních mumií z celého světa. Expozice nabídne stovky originálních exponátů a reálných mumií, jejichž původ se datuje od dávných dob před naším letopočtem až po nejnovější experimenty.

Na výstavě spolupracovali američtí vědci spolu s univerzitami. Podílelo se však na ní i několik světových muzeí a soukromí sběratelé. Díky tomu se podařilo vytvořit zcela ojedinělou sbírku originálních mumií a dalších artefaktů. Výstava Mumie světa svým rozsahem, historickou a vědeckou hodnotou nemá ve světě obdoby. Jedná se největší sbírku mumií na světě.

Na výstavě Mumie světa uvidíte pouze originální exponáty. A zdaleka se nejedná jen o egyptské mumie, které jsou i v Čechách všeobecně známé. Mumie se nacházely a nacházejí na všech světadílech.

Otevírací doba je každý den od 9 do 20h, caena vstupenek je 320 Kč pro dospělé a 200 Kč pro děti.

zdroj: mumiesveta.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 01.02.2018
Aktualizováno: 01.02.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Unikátní výstava Mumie světa poprvé v ČR

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist