United Airlines spustily linku z Prahy do New Yorku

United Airlines začaly létat z Prahy do New Yorku

United Airlines začaly létat z Prahy do New Yorku

Letecká společnost United Airlines minulý týden v pátek zahájila provoz své přímé sezónní linky spojující Letiště Václava Havla Praha a leteckou základnu dopravce na mezinárodním letišti Newark Liberty International Airport nedaleko New Yorku. Lety budou provozovány během letního letového řádu každý den až do 4. října 2019. Jde o úplně první linku provozovanou společností United Airlines z České republiky. Odlety z Prahy jsou každý den v 10:10 a lety z New Yorku do Prahy také každý den v 18:05.

První let z New Yorku/Newarku při této slavnostní příležitosti přivítala na Letišti Václava Havla Praha vodní slavobrána. Cestující, hosté, zaměstnanci společnosti United a posádka letadla se připojili k panu Davidovi Kinzelmanovi, viceprezidentovi United Airlines pro provoz na mezinárodních letištích, panu Bobu Schumacherovi, regionálnímu obchodnímu řediteli společnosti United, panu Jiřímu Vyskočovi, výkonnému řediteli leteckého obchodu Letiště Praha, a Jeho Excelenci Stephenu B. Kingovi, velvyslanci USA v České republice, při oslavách v gatu A4 před odletem letu UA187 z Prahy do New Yorku/Newark.


„Těší náš, že můžeme uvést do provozu novou sezónní přímou linku mezi Prahou a naší domovskou základnou v New Yorku/Newarku,“ řekl Bob Schumacher, regionální obchodní ředitel United, a dodal: „Nová linka rozšíří naši síť mezinárodních leteckých spojení a nabídne cestujícím z České republiky další možnosti cestování díky 60 přímým linkám z New Yorku/Newarku do dalších destinací ve Spojených státech amerických, Kanadě, Mexiku či Karibiku.“


„Nové přímé letecké spojení United Airlines mezi Prahou a letištěm Newark v New Yorku je již devátou dálkovou linkou, která byla za posledních pět let otevřena z Letiště Václava Havla Praha. Linka posílí přepravní kapacity zejména do oblasti východního pobřeží USA, kde dlouhodobě sledujeme vysokou poptávku a umožní tak další nárůst počtu odbavených cestujících na dálkových linkách. Ten už v loňském roce meziročně vzrostl o 24 %,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.


Mezinárodní letiště Newark Liberty International Airport, které leží jen 23 km od Manhattanu, nabízí nejrychlejší povrchovou přepravu do mnoha částí města. Patří k ní služba AirTrain na newyorské nádraží Penn Station v centru Manhattanu, kam se dostanete do 30 minut.

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: USA, New York, Praha, United Airlines

 

Publikováno: 13.06.2019
Aktualizováno: 13.06.2019
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: United Airlines spustily linku z Prahy do New Yorku

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist