US Airways jsou obviňovány z rasové diskriminace

Americká letecká společnost US Airways si dvěma incidenty z posledních týdnů zadělává na velké problémy spojené s rasismem. Před několika dny byl z paluby letadla US Airways vyveden mladý muž černé pleti jen kvůli tomu, že měl příliš svěšené takzvané “skatové“ kalhoty. Na začátku června byl ale na palubu letadla US Airways bez problémů přijat muž oblečený pouze v dámském spodním prádle.

 

Dvacetiletý student černé pleti Deshon Marman, který je studentem a hvězdou fotbalového týmu z Univerzity Nové Mexiko skončil před pár dny ve vazbě. Deshon byl policisty vyveden v poutech přímo z letadla aerolinek US Airways, které mělo namířeno ze San Francisca do mexického Alberque.

 

Celý tento incident začala jedna z letušek, která si stěžovala, že mladík má natolik svěšené kalhoty, že je mu vidět spodní prádlo. Nejprve se mladíkovy snažil domluvit jeden ze stevardů, aby si své kalhoty povytáhl. Ten ale slušně odmítl s tím, že je úplně normálně oblečený podle svého oblíbeného street stylu v čemž nevidí žádný problém. Deshon Marman byl nakonec vyveden z letadla po 15minutové výměně názorů v poutech policisty. Deshonovy nyní hrozí obvinění za kladení odporu při zatýkání a také ublížení na těle, protože prý udeřil policistu.

 

Deshon se hájí tím, že byl oblečený podle módního stylu, který je v USA a po celém světě naprosto běžný, a proto si nemyslí, že by tím někoho urážel. Navíc byl ještě dost rozrušený, protože právě letěl z pohřbu svého zavražděného kamaráda.

 

Tento incident tak vyvolal velké pobouření a vlnu emocí, jelikož extravagantní oblečení jednoho z cestujících, který letěl 9. června z Floridy do Arizony, nikomu nevadilo.

 

Polonahého staršího muže, který byl oblečen pouze do modrého dámského prádla a černých krajkových punčoch vyfotila na mobil jedna z cestujících.

 

Tato kauza se v současné době probírá ve většině amerických médií. Vedení aerolinek se z této situace snaží vymluvit, ale svým vyjádřením si spíše ještě více “nabíhá na smeč“.

 

“Nemáme žádná pravidla, jak mají být cestující oblečeni. Samozřejmě pokud mají odkryté nebo odhalené intimní části, tak to není v pořádku. Pokud je ale neobnažují, mohou bez problémů letět,“ obhajovala rozhodnutí posádky pustit do letadla muže v dámském spodním prádle mluvčí společnosti Valerie Wunderová.

 

“Celá událost jen svědčí o tom, že v US Airways se měří dvojím metrem,“ uvedl Deshnův obhájce Joe O'Sullivan, který leteckou společnost obviňuje z rasové diskriminace.

 

Klíčová slova: US Airways, USA

 

Publikováno: 25.06.2011
Aktualizováno: 25.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: US Airways jsou obviňovány z rasové diskriminace

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist