V Albrechticích byla otevřena nová a unikátní rozhledna

V Albrechticích na Bruntálsku byla dnes oficiálně otevřena nová a unikátní rozhledna, která vnikla ze dvou telekomunikačních věží. Obě věže jsou ve výšce 24 metrů spojeny novou lávkou o délce 18 metrů, po které mohou návštěvníci přecházet z jedné věže na druhou. Rozhledna se nachází na kopci, přímo na hranicích Česka s Polskem.

 

Místostarostka Albrechtic Jitka Hanusová uvedla, že přeměna nepoužívaných telekomunikačních věží na rozhlednu vyšla na šest milionů korun, které poskytl fond Evropské unie. Do tohoto projektu byly zapojeny společně s Albrechticemi také polské obce Glogówek a Biala.

 

„Z rozhledny je krásný výhled nejen na Jeseníky, krásně je vidět naše kopcovitá strana i polská rovina až do Opolí. Za krásného počasí je prý vidět až na Beskydy,“ dodala Hanusová.

 

Rozhlednu provozuje město Albrechtice a pro návštěvníky je přístupná zdarma. Jestli bude ale rozhledna otevřená i přes zimu není zatím jasné.

 

Klíčová slova: Česká republika, Polsko

 

Publikováno: 04.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: V Albrechticích byla otevřena nová a unikátní rozhledna

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist